Aktuality 2016   
2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005
 • OffroadMARATON Ředhošť 2014

  Aktuality 2014 - 09.11.2014 20:17

           Poslední závod sezóny byla doslova pohroma pro náš WINGS team, teda skoro pro celý team. Trať byla samé bláto, někde měkké, jinde tvrdé, ve dvou úsecích hluboké.

           Ráno startovali motorkáři, Lukáš už byl lépe připraven, a na letošní rychlé trati makal, proti minulému závodu se posunul o jedno místo. Myslím že v příštím roce by pro WINGS team mohl udělat první moto medaili.

           Pak jeli čtyřkolkáři a to už byla pohroma. Lukáš se držel hodinu kolem 7. místa, pak měl defekt, následně musel několikrát zastavit a propadal se níž a níž. Hůř na tom byl Adam, kterému se ztrácela voda a v půlce musel odstoupit. Štěpán, ten měl problém už na startu, kdy výfuk signalizoval problém s těsněním pod hlavou, což se pak po pár kolech potvrdilo. Nejhůř ale dopadnul Erik, který testoval svou africkou čtyřkolku. Když mu soupeř zkřížil cestu, nechtěl do něj narazit, skočil po brzdě (přední) a čtyřkolka šla "panna - orel" a zalehla ho. Díky chráničům nemá nic zlomeného, ale i tak skončil ve špitále.

           Aut bylo po dlouhé době hodně, konkrétně 29 a na krátké rychlé bahnité trati to znamenalo stále předjíždění, vyhýbání a ťukance. Saša z Vitarkou jel dobře, po nevydařené sezóně chtěl zajet pěkný výsledek, ale po dvou hodinou musel pro poruchu )diferák) odstoupit i on.

           Čest WINGS teamu musel zachraňovat Brouček a povedlo se mu to dokonale. Tentokrát to bylo o výkonu a správném obutí. A to my na rozdíl od soupeřů zvolili výborně (maxicrosy). Startoval jsem já, na startu mě zastavil Bóža s buginkou, který ji položil na bok rovnou před náš čumák. Po dvou kolech se mi podařilo se dotáhnou na Valtra a KB systém, protože oba měli špatně obuto. Když přezouvali a opravovali drobné závady, podařilo se mi najet na ně 7 kol. Toník už jel pouze profesorsky a udržoval náskok a tak letos už podruhé dojel Brouček na 1. místě.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 1. místo SUPER
  VITARA - 7. místo
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - 8. místo

  ADAM - QUAD Mistr SP - 16. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 26. místo
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 18. místo
  HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nestartoval

  LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E1 - 9. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Ředhošť

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • OffroadMARATON Janovice 2014

  Aktuality 2014 - 14.10.2014 21:18

           Další závod letošního seriálu se jel na pěkné trati v Janovicích. Tady poprvé vyhlál Brouček, naši čtyřkolkáři zde zažili obrovskou sklizeň medailí, ale taky Saša hodil boudičku, vloni jsem s Broukem rozstřelil spojku, ...

           Letos shodou okolností naše výprava byla naprosto netypická, já jako "pionýský vedoucí" a k tomu 5 "týnejdřů" - Erik, Honza, Lukáš Kočajnar (bratranec Erika), Magda (jeho přítelkyně), Pavel (kamarád Lukáše).

           Čtyřkolkáře jsme na startu v Janovicích tedy neměli letos žádného, Lukáš si přivezl krosku a tak náš WINGS team měl po dlouhé době na startu motorku. Naposledy to bylo v loni v Šiklově mlýně, kde jel na krosce jiný Lukáš, Luky Krupiér. A nevedl si na začátečníka zle, v polovině závodu byl na krásném 7. místě, z důvodu defektu však musel zpomalit.

           V kategorii auta měl náš tým na startu pouze Broučka, za volantem po dlouhé době Erik a svou premiéru ve velkém autě si odbyl Honza. Startoval Erik, spolujezdce mu dělal Honza, jel výborně, žádné dřívější blbiny, držel si bednu. Když si po dvou hodinách na startovní rovince rozříznul gumu o malé KB, musel do depa. Tam se s Honzou vyměnili a tak si Honza užil premiérově rovnou 4 hodiny za volantem. Řídil výborně, dohnali Valtra a chystali se zaútočit na první místo. Protože přestaly fungovat brzy, nemohli jet agresivně a tak se soustředili na udržení výborného 2. místa.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 2. místo SUPER
  VITARA - nestartovala
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartovala

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - nestartoval
  HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nestartoval

  LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E1 - 10. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Janovice

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • Libros - Setkání mistrů Offroad

  Aktuality 2014 - 14.10.2014 21:01

           Pod tímto nadneseným názvem se konalo ve středu 8.10.2014 v areálu Libros otevírání další části "Areálu bezpečné jízdy", tentokrát věnované výcviku jízdy v terénu, určené pro Hasiče, Záchranáře a další bezpečnostní složky.

           WINGS team a další offrouďáci dělali této události nádhernou kulisu. Přijeli se svými miláčky, samozřejmě správně zablácenými a tak naše závodní naleštěné auta (Brouček a LC70) trochu trčely.

           Součástí celé akce bylo i propagační focení právě probíhající soutěže "Miss Princess 2014". 45 krásek s celého světa se fotilo v areálu Libros a pak i s námi. Kluci offrouďáci se předhánělo, kdo sveze víc krásek, kdo předvede něco lepšího, ...

  Pavel

  Fotky v Fotogalerii

 • OffroadMARATON Drnovice 2014

  Aktuality 2014 - 21.09.2014 16:34

           Drnovická trať patří mezi oblíbené (alespoň u mne), ale v mnoha ohledech i smolné tratě Offroadmaratonu. Ne jinak tomu bylo i letos.

           Ráno startovali čtyřkolkáři, teda já a Štěpán. Adamovi pořád nefunguje pořádně stroj, Lukáš ho má rozebraný (ještě nepřišly díly, na minulých závodech to „zničil“ dokonale) a Honza neměl na čem, protože jeho hračku jsem obsadil já.
  Štěpán jel výborně, sice byl „až na 7. místě“, ale proti minulým letům hodně pohnul s fyzičkou a hlavně technikou jízdy. V minulých letech, jsem se s ním v Drnovicích honil a bylo to vyrovnané, letos mi dal několik kol. Já jsem na čtyřkolce neseděl rok, takže dnes (3 dny po závodech) nemůžu chodit do schodů a sotva se zohnu, abych si zavázal tkaničky. Ale mladé kluky v mé kategorii jsem prohnal. Nebýt toho, že mě jeden soupeř sestřelil a pak jsem ještě řešil blbou závadu (povolil se šroubek na baterce), mohl jsem dopadnout lépe.

           Vitara v předchozích ročnících nikdy nedojela, náročné sjezdy a výjezdy ji nesvědčí a stejně letos měla smůlu. Saša odstartoval skvěle, brzy se dostal na 1. místo, Honza následně pozici držel, ale osud byl proti. V polovině závodu přijel kouřící do depa a byl konec. Zadřené čerpadlo serva řízení přetrhl řemen, díky tomu nešel altík, vodní pumpa a protože nechladil a střelilo těsnění pod hlavou.

           Brouček kterého startoval Tomáš (spolujezdcem mu byl host, Loprajzův mechanik Radim Pustějovský a na premiéru v malém autě asi nebude rád vzpomínat), se už v prvním kole probojoval na čelo a pohodlně držel 1. příčku. Vypadalo to na jednoduchý a jednoznačný závod, soupeři měli drobné problémy a Tomáš jel jak drak. Chvíli před střídáním, po necelých 2 hodinách, udělal Tomáš vlivem nepozornosti malou drobnou chybičku z velkými následky. Kouknul na panel, zda funguje dobíjení, najel na hrb, ten do postrčil bokem a už se kutálel z náspu a skončil na střeše. Nikomu se nic nestalo, ale byl problém s bezpečnostními pásy. Tomáš se rozepnul prakticky hned, ale Radim zlomil páčku rozepínání a nemohl se odpoutat. Protože vytékal olej, voda z chladiče a benzín, bylo to hodně nepříjemné. Kluci mu pomohli vzápětí, kdy přeřezali pásy a vytáhli ho ven.

           Výborný začátek závodu přispěl k tomu, že obě auta byly nakonec na 3. místě, ale důvod oslavy byly pouze 35. narozeniny Jany.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo
  VITARA - 3. místo
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartovala

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 7. místo
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - nestartoval
  HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nestartoval (já jel na jeho stroji)
  PAVEL - QUAD Pohár do 500ccm - 2. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Drnovice

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • OffroadMARATON Milovice 2014

  Aktuality 2014 - 06.09.2014 22:03

           Vojenský prostor Milovice nabízí spoustu zajímavých tratí a prostor. Letošní Milovická trať se mi vůbec nelíbí, nelíbí se ani většině soupeřů, co vede Honzu Štajera k tomu, že ji takhle staví nevím. No, ale je stejná pro všechny, takže podmínky jsou „téměř“ stejné pro všechny“

           V sobotu měly auta svou 12-hodinovku, čtyřkolky měli v neděli svůj nejdelší závod na 4 hodiny. Start aut byl poznamenaný „rozpravou“, zda může Wogo startovat ve velké kategorii s vypůjčeným malým autem. Byl jsem zásadně proti, Saša ale jejich start odsouhlasil, čím polovinu našeho teamu naštval. Pořadatel Ondra je teda pustil na start, prý nakonec všichni souhlasili, i když například vedoucí team šampionátu Valtr o tom nevěděl vůbec a až v cíli se dozvěděl, že není první, že to malé auto, se kterým se nehonil jelo ve stejné kategorii jako on a nakonec ho těsně porazilo.

           Vitarku jezdil Saša s Ladou a Honza s kamarádem Honzou, Radek se svým bolavým kolenem nejel. Neměli moc problémů, pouze pár defektů a jeli moc dobře, celý závod se honili o bednu a nakonec byli na výborném 3. místě.

           Tvrdá rozbitá trať se spoustou úzkých, ostrých zatáček a plná krátkých rovinek Broučkovi moc nevyhovuje a nemůže využít svůj výkon. Moc jsem si proto jízdu neužil, až popršelo a byla trať měkčí to bylo to fajn. Hned v úvodu závodu Tomášovi střelil tlumič. Polské tlumiče, které používáme a jsme s nimi celkem spokojeni (cena/výkon), se přehřály a střelila nádobka předního tlumiče. Museli jsme jej provizorně opravit, bez něj se nedalo jet vůbec. Ve svém dalším střídání Tomáš namotal na podvozek 20 metrů drátěného plotu, což nás stálo 2 kole penalizace a 30 minut práce v depu, než jsme to vymotali.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo
  VITARA - 3. místo
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartovala

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 6. místo
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - porucha
  HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nedojel

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Milovice

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • Balkán 2014

  Aktuality 2014 - 28.06.2014 21:37

           Letošní offroadový výlet, kterého se WINGS team zůčastnil, byl na jih Evropy na Balkán.

           Tomáš s Adamem jel Patrolem, Luděk s Luckou starším Patrolem, já s tatínkem LC80 a Radek s Adamem LC70. Hned po cestě na místo srazu v Brně měl Radek problémy. LC70 se začala přehřívat, ztrácet vodu a nakonec skončil na odtahu zpět v servise. Do noci opravovali, ale nezadařilo se.

           Výlet se vydařil, sice nám celou dobu pršelo (v ČR bylo hezky), ale jídla a pití bylo dost, přístřešky fungovaly a my si užívali.

           Ve fotogalerii je jen pár fotek, ale i ty snad ukazují offroadovou krásu Balkánu, spoustu dalších fotek jsem využil v knize.

  Pavel

  Fotky z výletu Fotogalerie Balkán 2014

 • OffROAD maraton Vřesová 2014

  Aktuality 2014 - 28.06.2014 20:57

           Trať ve Vřesové (okres Sokolov) je nová, je postavena na bývalém hnědouhelném dole, prý docela pěkná a docela daleko.

           Půlka WINGS teamu byla na "výletě" či "tréninku" na Balkáně (Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Albánie) a tak do Vřesové jela jen menší výprava.

           Jediným čtykolkářem Wingsu byl opět Lukáš B. a vede si stále lépe a lépe. Tentokrát byl po výborné jízdě 10. Myslím že okud bude takto pokračovat, tak se po roce opět dočkáme nějaké té medaile pro čtyřkolkáře.

           V kategorii malých aut opět přibývá konkurence, v loňském roce, kdy na startu byly občas jen dvě auta, letos už startovalo 10 posádek. Vitarka bojovala, ale když se od podvozku vzadu ozvalo divné klepání, tak ji Saša odstavil. Až později si náhodně kluci všimli, že chybí pouze šrouby na zadní "podkově", oprava trvala 5 minut a jelo se dál. Na víc jak 4. místo už to ale nestačilo.

           Brouk letos pokračuje ve své smolné seźoně. Startoval Erik, nejprve se mu na opačném konci tratě urvalo lanko plynu (blbá závada) a pak zlomil čep tyče řízení (závada, která se stává). Ztráta na druhé místo byla už velká, tak Toník zaexperimentoval, zvolil navigátora začátečníka Liběnu (jedna z trojice pořadatelských děvčat) a pustil se do honičky. O tom, jak se Liba připravuje na svůj první navigátoský start, vzniklo krásné video. Ani ona už nic nezmohla a tak dojel Brouček na 3. místě.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo
  VITARA - 4. místo
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartovala

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 10. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Vřesová

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • 24Hours OffROAD maraton Dobřany

  Aktuality 2014 - 30.05.2014 21:32

           24-hodinovku mám velice rád a letos jsem jel už podesáté. Je to nejdelší (24 hodin), nejdražší (doprava, startovné, palivo, náhradní díly), nejtěžší (dlouhý závod, rozbitá trať, různé povrchy) a nejkrásnější závod (svou atmosférou, kouzlem, nočním depem). V závodě rozhoduje nejen rychlost, ale hlavně spolehlivost aut. Co je ale úplně nejdůležitější, je velký kus závodního štěstí.

           Začíná startem "Le Mans", kdy se sbíhá startovní kopec, rychle nasednou, zapásat se, nastartovat a nahoru na kopec. Pak neztratit hlavu a "nezávodit" hned od startu, kroužit kola, pravidelně střídat a doufat ve štěstí.

           Před autama měli svou dvouhodinovku motorky a čtyřkolky. WINGS team měl na startu jen jednoho čtyřkolkáře - Lukáše, jel výborně a ve své premiérové sezóně mezi dospělými si počíná dobře. V Dobřanech ve velké konkurenci byl na pěkném 10. místě.

           Na startu aut jsme měli jen Vitarku a Broučka, celkově se sešlo méně aut než v minulých letech, nechyběl ale nikdo z našich největších soupeřů - KB systém, Wogo, Valtr ve velkých a Pořízek, Wogo, KB v malých.

           Vitarku startoval a s kopce běžel Honza s Ladou, pak ho střídal Saša a nakonec Radek s Janou. Večer vypomáhal se střídáním a opravama ještě Dominik. Trať byla hodně rozbitá, zvláště dva dlouhé výjezdy byly samé schody, což nesvědčí malým autů, všechny měly problémy s nápravami a stejný problém v podstatě zastavil nad ránem i Vitarku. Postupně odešla jedna přední poloosa, pak diferák, pak stejná poloosa, takže kluci museli jezdit pouze na zadek. Každý kopec museli přetáčet motor, někdy vyjížděli kopec na dva nebo na tři pokusy. Motor trpěl a když začal zlobit a už nechtěl jet dál, musel Radek pěšky do depa a závod pro Vitarku skončil.

           Brouček jezdil skvěle, ale doplatil opět na to, že na závodech nemá dostatek náhradních dílů. Ze startovního kopce jsem běžel já s Pavluš, střídal mě Tomáš se Štěpánem, v noci jsem jezdil s Erikem, který v poledne už co by řidič dojel se Štěpánem na krásném 3. místě. Ale zpět na začátek. Já tedy startoval, myslím že jsme i se soupeři od počátku auta šetřili, i když někdo říká, že jsem lítal s Broukem s kolama metr ve vzduchu. Když jel Tomáš, tak se Brouček zastavil. Nejprve se ukroutil unašeč na přední nápravě, jel pouze na zadek a když se roztrhl kardanový kříž (ten jsem asi načnul já), tak už nebylo jak jet dál. Jak už jsem psal, problém s náhradními díly, neměli jsme ani unašeč ani kardan. Tonda vše vymontoval, od Wogáčů jsem půjčil kříž a Erik nejprve navařil kříž, pak svařil unašeč a my se ztrátou víc jak hodiny (asi 7 kol) pokračovali dál. Normálně by to byla oprava na pár minut, max. 2 kola a mohli jsem ještě bojovat o 2 místo. Další problémy už se nám vyhnuly, sice se nám rozpadaly všechny polské silembloky, takže jsme chrastili jak řehtačka, ale dojeli jsme, unaveni, ale na krásném třetím místě.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo - SUPER
  VITARA - 7. místo
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartoval

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 10. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Dobřany

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • OffROAD maraton Šiklův mlýn 2014

  Aktuality 2014 - 27.04.2014 19:52

           Trať v Šiklově mlýně se líbí motorkám, asi i čtyřkolkám, Sašovi taky, ale mě vůbec. Po loňské "boudě" to letos byla "bedna", ale ani to mě nepřesvědčí, že by trať měla být pěkná. Je hrbolatá, ostré zatáčky, ale hlavně tak úzká, že pokud vás soupeř (ve vaší kategorii, podobné výkonnosti) nepustí, tak za ním můžete jezdit 10 kol a nemáte šanci ho předjet.

           Protože se v týdnu sešlo několik oslavenců, slavili jsme v pátek docela bujaře, končilo se v sobotu. Někteří slavili sjížděním místního rybníku na nafukovacích matracích.

           Ráno startovali motorkáři, pak teprve startovali čtyřkolkáři, z celého WINGS teamu pouze Lukáš, takže všichni mohli vyspávat až do oběda. A jel dobře, opět si polepšil proti minule a dojel na pěkném 7. místě.

           Na startu aut měl WINGS team čtyři auta a všechny jely dobře. Zdeněk a Hynek s Žabičkou i Petr a Láďa s Trabikem jeli své maximum a určitě ostudu neudělal. Tohle opravdu není trať pro jejich tlumiče.

           Vitarka to měla lehčí, její tlumiče jsou v pohodě a krásně se houpe, těžší to měla v tom, že se na startu sešlo víc aut, něž v předchozích třech letech dohromady. Saša i Honza jeli výborně, svou premiéru si jako spolujezdec užívala Katka a jejich 3. místo je v nabité konkurenci je skvělé.

           Brouk měl konkurenci stejnou jako ve Šternberku, nyní ale startoval až ze zadních řad. Startoval Tomáš a už po druhém kole byl 2, pak se prokousal na první místo (mezitím zlomil volant a ustřihl přední náhon). Já už měl "pouze" úkol to 1. místo udržet. Užívali jsme si to s Pavlínkou, dokud jsme se chvíli před koncem ve výjezdu neblokli a nebyli schopni bez pomoci vyjet. Zastavila u nás Žabička a snažila se nás vytáhnout. Několikrát jsme ji utrhli tažné oka, kurtu a mezitím kolem nás jezdili soupeři a nám pomalu unikalo 1. místo. Hulákali jsme s Pavluš po Zdeňkovi a Hynkovi, ať to rychle nějak uvážou a vytáhnou nás. Dobře to dopadlo (děkujeme) a my mohli přijet k šachovnici jako vítězové.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 1. místo - SUPER
  VITARA - 3. místo - SUPER
  TRABÍK - 8. místo
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - 6. místo

  ADAM - QUAD Mistr SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 7. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Šiklův mlýn

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

 • OffROAD maraton Šternberk 2014

  Aktuality 2014 - 28.02.2014 19:59

           Smolný vstup do sezóny WINGS teamu.

           První závod sezóny se jel na tradiční trati ve Šternberku. Trochu netradičně bez sněhu a bláta. Pár menších a větších kaluží, jinak sucho a prášilo se. Podle pořadatelů je trať v současnosti využívaná pro testování BVP, takže hodně rozbitá.

           Ráno začínali čtyřkolkáři. Adam v zimě kompletně repasoval svůj stroj, krásně ho dal do pořádku. Na závod se přihlásil do Mistrů, aby si to mohl rozdat s Honzou Dvořákem, ale v závodě mu čtyřkolka začala škytat a tak předčasně skončil. Štěpán chtěl vylepšit své loňské výsledky, ale když se mu zablokovala převodovka, tak skončil taky. Čest ve Šternberku zachraňoval Lukáš Bumbala, který se vrátil do závodů, naposledy jezdil v juniorech v 2009. Jel první závod na své nové/starší Suzuki 450 a držel se dobře. Celkově si dojel na pěkném 15. místě.

           Na startu aut se sešla větší konkurence než ve většině loňských závodů. Loni to bylo takové nezajímavé závodění, když v kategorii byly dvě nebo tři auta. Broučka letos chystal Toník téměř sám, dostal nový motor, který sehnal a dovezl Tomáš, repasovali se tlumiče a kontroloval celý podvozek a na startu byl zase v plné síle. Po hodině a půl ale "nový" motor (i chybou Toníka při repasi) začal vydávat divný zvuk. Kluci zjistili, že problém na kladce rozvoďáku. Hodinu to opravovali, pak jsme s Pavluš vyjeli a skončili po 300 metrech.

           Vitarce se dařilo trochu lépe. Startoval Radek s Janou, motor nejel ideálně vinou špatného benzínu (stejný problém měl Adam i elektrocentrála), ale jeli dobře. Někdy po hodině odešel přední náhon, protože však trať nebyla kopcovitá, nevadilo to a jezdili dále. Když měli soupeři problém, poslali pořadatelé Radka okolo do takového bláta, že ho ani pořadatelé nevytáhli. Musel jsem ho vytáhnout LC80 a tak ztratil asi 4 kola. Podobně se "dařilo" i Honzovi. Ten jezdil s Ladou (Saša ležel doma se zablokovanýma zádama a sledoval nás na webu) a když soupeři měli problémy a zablokovali trať, poslali ho pořadatelé do rokliny, kde na zadek nemohl projet a tak jsme museli s Tomášem jet na záchranou výpravu (další min. 4 kola ztráty).

           Po roce se zase do závodu vrátil Trabík. Jel dobře, ale protože má mizerné tlumiče, nemohl Petr a Maja jet rychle. Myslím, že i tak si to užili. Když je na chvíli vystřídal Petr Planka, tak mu upadl chladič a expanzka, takže taky museli chvíli opravovat.

           Tak snad to příště bude lepší. Čeká nás Šiklův mlýn, kde jsem vloni hodil boudu s Broučkem.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 4. místo
  VITARA - 5. místo
  TRABÍK - 7. místo
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartovali
  ŽABIČKA - nestartovala

  ADAM - QUAD Mistr SP - 17. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 20. místo
  LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 15. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Šternberk

  Fotky ze závodu - Fotogalerie

Kalendář:

Srpen 2022
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
[Všechny závody][Velký kalendář]

Náhodná fotkaPřihlásit se

Created by Bonfire - 2006. Powered by LDU 802