Aktuality 2016   
2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005
 • 2012 - Rok úspěchů, proher, radosti a smutku

  Aktuality 2012 - 16.11.2012 20:40

  VÍCEMISTR - Auta nad 2000ccm
  Tomáš, Jaromír, Zdeněk, Toník

  VÍCEMISTR - QUAD Pohár 300ccm
  Honza

  II. VÍCEMISTR - QUAD MISTR Vet.
  Mirek

  II. VÍCEMISTR - QUAD Pohár 300ccm
  Štěpán


  Celkové výsledky (8 závodů)
           BROUK - 2. místo (10 účastníků)
           VITARA - 4. místo (6 účastníků)
           BUGGY - 4.místo (11 účastníků)
           TRABÍK - nestartoval
           LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - 19. místo (38 účastníků)
           MIREK - QUAD MISTR vet. - 3.místo (22 účastníků)
           ADAM - QUAD POHÁR SP - 7. místo (58 účastníků)
           HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo (9 účastníků)
           ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 3. místo (9 účastníků)
           PAVEL - QUAD POHÁR 300 - 4. místo (9 účastníků)

  Podrobné výsledky jednotlivých jezdců jsou na VÝSLEDKY 2012

 • OffROAD maraton Ředhošť

  Aktuality 2012 - 16.11.2012 19:30

           Krásný motokrosový areál, trať rozšířená o okolní lesík a přilehlou louku. A úspěchy WINGS teamu pokračovaly.

           Jako první nám radost tradičně udělali čtyřkolkáři, kteří se vydali na start dopoledne hned po motorkách. Mirek ve veteránech už nemol změnit nic na svém celkovém umístění a tak na jeho Suze jel Krupiér. A bylo vidět, še se s těžkou mašinou pere víc než se svou Kawou. Nicméně 7. místo bylo v plném startovním poli úspěch. V poslední době se zlepšušící se Adam jel opět pěkně, měl trochu smůlu, dlouho bojoval o bednu a v posledním kole po malých problémech to byl propad až na 6. místo. Jednodušší to měl Štěpán a Honza, kdy jejich kategorie není tak plná a jejich 1. resp. 2. místo byla spíše povinnost.

           Malé "autíčka" měly už šve své kategorii prakticky rozhodnuto, ale překvapení se ještě objevit mohlo. Kluci se bili, bojovali, auto drželo. Minule pořadatel poškodil Vitaru, teď zase naši Buggy, když nediskvalifikoval soupeře. I tak gratulace ke skvělému 2. místu.

           Vitarka má velký hendikep ve svém výkonu, resp. hmotnosti a dlouhé táhle výjezdy ji neseděly. Startoval jsem se Sašou, po divokém startu, kdy nás někteří blbě blokovali nám soupeři o celkovou bednu poodjeli a na této trati jsme nebyli schopni jim konkurovat. V polovině jsme střídali, za volant jsem sedl já a Radek vedle mě. Jak byla trať rozbitější, začal se hendikep vyrovnávat a my začali soupeře dojíždět. Protože se jelo pouze 4 hodiny, víc než 3. místo už něšlo.

           Výborně ale bojoval Tomáš a Zdeněk, po počátečních problémech se stěračema, kdy po prvním kole byli až poslední, se rozjeli k nejlepšímu výkonu v sezóně, doháněli a předháněli soupeře, až jim žádný nezbyl a šachovnicový praporek proťali jako první. Své vítězství a pohár darovali Jarouškovi, který stále bojuje s blbou nemocí. Držme mu palce, ať i on bojuje o vítězství.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 1. místo - SUPER
  VITARA - 3. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - 2. místo - SUPER
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - startoval v jiné kategorii
  LUKY Krupier - QUAD Pohár nad 500 - 7. místo
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár - 6. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Ředhošť

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Janovice

  Aktuality 2012 - 30.10.2012 14:09

           Bahnitá trať, úspěšná pro WINGS team, smolná pro Vitarku.

           Ráno, skoro za tmy, startovali čtyřkolkáři a bylo to divoké. Po dlouhé době se opět na start postavil Krupiér, aby si zajel svůj rozlučkový závod (přestupuje do kategorie aut) a zajel jeden ze svých nejlepších závodů a v nabité kategorii obsadil skvělé 3. místo. Stejnou skvělou jízdu předváděl Adam, dlouho se držel na druhém místě, nakonec pro technické problémy klesnul na 3. místo. Mirek jel svoji klidnou "důchodcovskou" jízdu a bylo to "jen" 4. místo. jednodušší to měl Honza, po návratu z Ameriky si střihnul "další" 1. místo.

           A úspěchy pokračovali v kategorii aut. Brouk chyběl, což byla škoda, protože tady vloni vyhrál (jeho první a zatím poslední vítězství) a tentokrát by opět nebyl bez šance. Napodobili ho ale naší "malí" kluci (malé autíčko, ale s postavou skoro 2m největší) a urvali v Janovicích své první 1. místo Gratuluji.

           Smůlu měla Vitarka. Nejprve mou chybou zústala viset v blátě a když ve třetím kole uvízlo v blátě 6 aut, musel jsem zastavit taky a už jsem se nerozjel. Pak si to jeden soupeř zkrátil mimo trať, za ním další a pořadatelé to přehlíželi (Ondra i Šrajer to neřeší, asi je jim to jedno, že jsou nějaké pravidla), tak se stalo, že než mě vytáhli tak ostatní udělali 5 kol a bylo rozhodnuto. Saša se snažil něco dohnat, pak praskla zadní poloosa a když se vyhybal jinému autu, tak to hodil na boudu a bylo "vymalováno".

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - nestartoval
  VITARA - 4. místo
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - 1. místo - SUPER
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - 3. místo - SUPER
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 4. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 3 místo - SUPER
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - nestartoval

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Janovice

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Drnovice

  Aktuality 2012 - 21.09.2012 15:18

           Krásná, úplně jiná trať, jaká tady nebyla několik roků. Velká pískovna, kde jsme jezdili, rozšířená o okolní louky, dlouhý velký výjezd, několik zajímavých skoků, ...

           Večer před závodem jsme se se Sášou hecovali, že se zase svezu na Honzové čtyřkolce (byl na zahraniční dovolené) a že by mohl taky zkusit závod na naší pracovní čtyřkolce v kategorii "důchodců". Takže rychle sehnat trhačku, chrániče boty a nachystat stroj (sundat box, odšroubovat zrcátka, nalepit čísla). Poslední závod čtyřkolek jel Saša asi pžed 4 lety. Jen připomínám, že právě začala platit prohibice, takže to bylo při plném vědomí, svobodné rozhodnutí

           V kategorii QUAD Vet. si to tedy rozdal Saša s Mirkem, Saša zarputile bojoval, odvážně jezdil prudkým kopcem (troufla si to jen třetina startujících), na jedné fotce je vidět ta zarputilost v obličeji a nakonec to bylo krásné 8. místo, asi nejlepší pracovní čtyřkolka. Mirek měl technické problémy, takže jen 10. místo.

           Ve sportkách jel skvěle Adam, stroj mu tentokrát nezlobil a proto mohl ukázat co dokáže. Bojoval proti mnoha starším a zkušenějším klukům a dojel na výborném 3. místě - suepr.

           V kategorii 300 jsem se honil s Štěpánem. První půl hodinky to bylo malé oťukávání, další půlhodinka krásný boj. Štěpán má lepší fyzičku, já zkušenosti, chvíli vedl jeden pak druhý. Pak se dvakrát ucpala trať v zatáčce a to nás rozdělilo, pak to už nebylo tak zajímavě. Nakonec Štěpána zradil stroj, takže souboje už nepokračoval.

           V kategori Amatér poprve nastoupili "děti" našich kamarádů, kteří rok připravovali Range Rover. Auto jezdilo pěkně, kluci se učíli závodit. Jedinou závadou byla prasklá olejová trubka od automatické převodovky, kterou rychle opravili a tak dojeli až do cíle - gratuluji.

           Vitarka měla nový motor, který střelil v Trstěnicích, takže se muselo jej zajíždět. Radek startoval, jel pěkně, ale trať měla prudké výjezdy a nezajetý motor se začal přidírat, takže raději vzdal, aby totálně nezničil motor a mohli jsme jej připravit na další závod.

           S motorem po GO jel i Brouk a jel skvěle. Tomáš se svezl s konkurenčním KB a tak do závodu startoval Zdeněk. Honil se o první místo, pak začalo zlobit palivové čerpadlo, kluci ho vyměnili, chvíli jezdil Toník a znova stejný problém. I přes tyto problémy s toho bylo nádherné 2. místo.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 2. místo - SUPER
  VITARA - 4. místo
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - 4. místo
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - nestartoval
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 10. místo
  SAŠA - QUAD MISTR vet. - 8. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 3 místo - SUPER
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 3 místo - technické problémy
  PAVEL - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Drnovice

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Trstěnice

  Aktuality 2012 - 01.09.2012 21:40

           "Trstěnice nikdy více, radši ...". No, krásná příroda, krásné prostředí, sice trochu daleko, ale trať se dala natáhnout mnohem lépe, i ta bahnitá koupel nikoho nenadchla.

           Tentokrát začínala v sobotu auta, protože jela svou 12-hodinovku. Na startu se moc aut nepostavilo, ale i tak to byl pěkný závod. Hned od začátku se honil Tomáš v Brouku s KBéčkem a byl to nádherný souboj. Vypadalo to, že dobře nachystaného Broučka KBéčko nedá, ale dlouhý nesmyslný bahnitý brod byl proti. Jemné blátíčko proniklo do rozvodů a motor se po 3 hodinách zakuckal. Kluci museli udělat repasi motoru, jeli jen na 6 válců a když se po dvou hodinách závada zopakovala, už se nepodařilo motor znovu opravit.

           Vitarce se také nedařilo, několik závad (voda v rozdělovači, kardan volantu, váha vzduchu, spojka, motor) ji odsunulo až na 3 místo.

           WINGS team si odbyl svou premiéru v kategorii do 1000ccm. Standové s Mirďou a Lukšou zkoušeli co jejich nové buggy vydrží, objevilo se pár dětských závad a jezdeckých chyb a i oni museli přečasně ukončit závod.

           V neděli měly svůj nejdelší závod čtyřkolky, jelo se dlouhé 4 hodiny. Adam měl opět smůlu, tentokrát hned po startu ztratil řadičku a musel skončit. Štěpán jel výborně, ale špatná rozeta mu shazovala řetěz a tak nemohl jet "na plný pecky". Škoda. Já jsem využil toho, že Honza maká na Aljašce a tak jsem si půjčil jeho stroj a vyzkoušel si, jaké to je dojet si pro první místo.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 4. místo
  VITARA - 3. místo
  TRABÍK - nestartoval
  BUGGY 1000 - 3. místo
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - nestartoval
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 2. místo - SUPER
  ADAM - QUAD Pohár - technická závada po startu
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 3 místo - technické problémy
  PAVEL - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Trstěnice

  Fotky v Fotogalerii

 • Buggy 1000ccm

  Aktuality 2012 - 18.08.2012 13:35

           WINGS team rozšiřuje svůj vozový park. Mirek k nám přivedl nové kamarády - Stanislava Sedláčeka a jeho syna Stanislava ml.

           Kluci se domluvili, že vyzkouší kategorii Auta speciál do 1000ccm. Jsou to malá "autíčka", vypadají jako čtyřkolky s volantem, ale jsou to lehké stroje dosahující zajímavých jízdních vlastností, takže na mnoha tratích dosahují lepších výsledků než velké stroje s 300konmi pod kapotou. Takže jedno takové kluci zakoupili, teda spíše "polotovar" a nyní na něm makají, aby stihli první závod.

           Držme jim palce a přejme hodně úspěchů.

           Pavel

  První fotky Buggy ZDE

 • Albánie 2012

  Aktuality 2012 - 25.06.2012 21:49

           WINGS team spolu s dalšími kamarády offroaďáky se vydal na výlet do daleké, ale krásné země - Albánie.

           Jěště než jsme vyjeli, potkali jsme se s Jarouškem, kterému zdraví nedovolilo s námi odjet. Bylo to příjemné setkání. Přejeme mu brzké uzdravení.

           Z celého výletu mám záznam z GPS, data jsou ve standartním formátu ZDE.

           Fotek mám víc než 1300, ale Pavel Machek je lepší fotograf a doplnil své fotky popiskami, takže tady je odkaz na jeho fotogalerii Foto Albánie 2012

  Pavel

 • OffROAD maraton Benátky n. J.

  Aktuality 2012 - 22.06.2012 22:30

           Na "nové" trati jel WINGS team pouze v poloviční sestavě. Já jsem s Tomášem jezdil po Albánii, Jaroušek se ještě léčí, Luky taky, Štěpán nejel.

           A oslabená sestava rozhodně nezklama. Honzovi pomohla slabší konkurence, ale čtyřkolka připravená Erikem jela výborně a tak letos už podruhé mohl vystoupat na stupeň nejvyšší. Super.

           Mirek zraje jako víno a čím je starší tím jezdí lépe a letos ve své katgorii "důchodců" se také už po několikáté postavil na bednu. Gratuluji.

           Adamovi jezdí dobře, ale jeho první sezóna mezi "velkýma" čtyřkolkama mu zatím nevychází. Buď ho zradí zdraví nebo stroj, tak jako v tomto závodě.

           V autech bojovala Vitarka sama. Protože jsme na 24-hodinovce ztratili smolně body, musel Saša a Radek jet naplno, aby dohnali ztrátu. A bojovali výborně, jeli s přehledem, ale drobná závada to pokazila. Během jízdy v "korytě" se Sašovi povolila tyč řízení a tak se zrodila další Sašova "bouda". Naštěstí auto bylo OK, posádka taky a tak to bylo nakonec krásné 3. místo.

  Výsledky:
  BROUK - nestartoval
  VITARA - 3.místo
  TRABÍK - nestartoval
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - nestartoval
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 3. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 22. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - nestartoval

  Fotky mi nikdo neudělal, takže pouze pár fotek od Jirky Jonáše Fotogalerie

 • 24 hours OffROAD maraton Dobřany

  Aktuality 2012 - 19.05.2012 22:34

  WINGS teamu stále na stupních vítězů.

           Čtyřkolkáři tentokrát nenastopili v plné sestavě, Krupiér ze zdravotních důvodů, Štěpánovi nejela mašina. Ostatní ale bojovali skvěle, Adam se neustále zlepšuje, Mirek si udržuje svou formu a Honza i trochu se štěstím drří bednu.

           Hlavním programem v Dobřanech je ale 24-hodinový závod aut. Bylo to už naše osmé dobrodružství, někdy s větším a někdy s menším úspěchem, ale vždy zvláštní. Délka závodů, opravy, únava materiálu, únava lidí, adrenalin, počasí, ... to vše dohromady je nesrovnatelné s jinými závody. Těžko se to dá popsat někomu kdo to nezažil, ale ti co vědí o čem píšu, tak mě jiště chápou.

           Závod se vyvíjel perfektně a ještě po sedmi hodinách se Brouk i Vitara honila s velkým KB-čkem o vítězství v absolutní pořadí. Normílně už by byl konec a oslavy, ale tady jsme byli teprve ve čtvrtině.

           Pak se to začalo sypat. U Vitarky se zasekl předek, vypadalo to na běžný diferák, ale nakonec to byla 4-hodinová výměna převodovky. Po pár kolech nám ještě usřelily šrouby u zadního diferáku a pak zase tarokoval motor (chvíli ano, chvíli ne). Měli jsme už velkou ztrátu a tak jsme se rozhodli najít pravou příčinu tarokování. Problém jsme našli a s celkovou ztrátou 9 hodin si zbytek závodu už jen užívali. Několikrát jsme ještě předjeli soupeře před námi, ale to už nemohlo pořadí změnit. Premiéru za volantem si poslední hodinku užil Honza a jezdil dobře a přivezl Vitarku na krásném 4. místě.

           Lépe se dařilo Broukovi. Jediný problém byly přidřené sahary, které se musely vyměnit. Kluci jezdili perfektně a jistě udělali radost Jarouškovi, který ač nemocný přijel pouze fandit. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat za volant.

  Výsledky:
  BROUK - 2. místo - SUPER
  VITARA - 4.místo
  TRABÍK - nestartoval
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - zdravotní problémy, nestartoval
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 6. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 14. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - nestartoval

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Dobřany

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Milovice

  Aktuality 2012 - 18.04.2012 20:54

  Fantastické úspěchy WINGS teamu pokračují.

           Čtyřkolkáři zabojovali fantasticky a podle hesla "Štěstí přeje připraveným" se jim podařilo vybojovat skvělé umístění. Honza po mnoha druhých a třetích místech konečně vystoupal na stupínek nejvyšší. I když to rozhodně nebyl jeho nejlepší výkon, tak jak mu vždycky trochu štěstí chybělo tak tentokrát stálo při něm. Smůlu měl Štěpán, kdy už to vypadalo že si jede pro své další vítězství tak nevydržel stroj a byl "až" třetí. Svůj nejlepší výkon v "důchodcích" zajel Mirek, super. Adam jezdil dobře, ale pro bolesti v kolenech musel hodinu před koncem odstoupit. Krupiér, poprvé jako otec, jel velice opatrně, příště už snad opět šlápne na plyn.

           Auta měly taky menší účast, ale boje to byly krásné. Brouček nejel a tak čest WINGS teamu musela hájit Vitarka sama. I zde platilo heslo o štěstí. Motor nešel optimálně, téměř celý závod tarokoval, proto mě během hodiny téměř všichni soupeři předjeli. Protože jeli na rozbité trati dost bezhlavě, museli postupně do depa a toho jsem využil já a postupně jsem se probojoval na 3. a 2.místo. Saša pokračoval v boji, ale motor odmítal a tak to už byl pouze boj o 2. a 3. místo. Nakonec se štěstí přiklonilo na nás a bylo z toho krásné 2. místo celkově.

  Výsledky:
  BROUK - nestartoval
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - 8. místo
  ERIK - QUAD MISTR SP - nestartoval
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 4. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 22. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 3. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Milovice

  Pár fotek v Fotogalerie

 • OffROAD maraton Šternberk

  Aktuality 2012 - 26.03.2012 20:29

       Fantastický víkend WINGS teamu.

       Ráno startovali čtyřkolkáři. Mirek odstartoval jako táta a do cíle dojel jako děda - gratuluje (kdo neví, tak pro info, Krupiér porodil syna Tobiáše). Štěpán vletěl do nové sezóny a hned systémem start-cíl vyhrál 300stovky - gratulujeme. Honzovi nejel stroj, takže pouze 4-místo. Adam přestoupil do vyšší kubatury, jel dobře a byl "jen" 10. Erik na půjčené mašině jel výborně a v mistrech byl na krásném 5 místě.

       A úspěchy pokračovaly večer v kategorii aut. Trať byla nezvykle prašná a docela pěkně namotaná. Tomáš s Broučkem dobře odstartoval, jezdil za KB, pak v pěkné jízdě pokračoval Zdeňek, ale jak se rozjel navrátilec Valtr, tak všechny předjel. Brouček pokračoval ve výborné jízdě a v cíli byl na krásném 3. místě.

       Vitarka jela svůj nejlepší závod a poprvé stála na stupni nejvyšším. Startoval Saša s Ladou, odstartoval nejlépe z malých aut, využil toho, že se za ním prášilo, soupeři hůř viděli a postupně získával náskok, jel skvěle. Já s Pavluš jsme jeli udržovací jízdu, nerozbít auto, udržet soupeře za zády. Vše šlo dobře, až do chvíle, kdy "Krejzíkům" bouchly saze a jeli buď a nebo. V tu chvíli Saša znervózněl a spolu s Tondou popoháněli Vitarku k rychlejší jízdě. Musel jsem poslední kola jet na hraně i tak se mi Krejzíci přibližovali, ale udržel jsem je za zády a dovezl Vitarku do cíle na 1. místě. Start-cíl, 10 vteřin, 20 metrů, Saša+Pavel, pár závodů, 8 roků. SUPER.

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo
  VITARA - 1. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - rodil syna Tobiáše
  ERIK - QUAD MISTR SP - 7. místo
  MIREK - QUAD MISTR vet. - 10. místo
  ADAM - QUAD Pohár - 10. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 4. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Šternberk

  Pár fotek v Fotogalerie

  Pěkné video z Broučka - Video

 • PF 2012

  Aktuality 2012 - 02.01.2012 15:29

Kalendář:

Srpen 2022
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
[Všechny závody][Velký kalendář]

Náhodná fotkaPřihlásit se

Created by Bonfire - 2006. Powered by LDU 802