Aktuality 2016   
2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005
 • Sezóna 2013 - úspěchy, prohry, ...

  Aktuality 2013 - 24.11.2013 12:27

  VÍCEMISTR - Auta do 2000ccm
  Saša, Lada, Honza, Radek, Jana

  II VÍCEMISTR - Auta nad 2000ccm
  Tomáš, Pavel, Toník, Pavluš, Štěpán

  VÍCEMISTR - QUAD Pohár 300ccm
  Honza


  Celkové výsledky (8 závodů)
  BROUK - 3. místo
  VITARA - 2. místo
  BUGGY - 9.místo (pouze 1 závod)
  ŽABIČKA - 6. místo (pouze 2 závody)
  TRABÍK - 10. místo (pouze 1 závod)
  BUGGY - 9.místo (pouze 1 závod)

  LUKY Krupier - QUAD MISTR SP - 83. místo (pouze 1 závod)

  MIREK - QUAD MISTR vet. - 7.místo (pouze 3 závody)
  ADAM - QUAD POHÁR SP - 10. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD POHÁR SP - 7. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo

  Podrobné výsledky jednotlivých jezdců jsou na VÝSLEDKY 2013

 • OffROAD maraton Ředhošť 2013

  Aktuality 2013 - 23.11.2013 21:44

           Poslední závod sezóny se jel stejně jako vloni v krásném motokrosovém areálu, kde byla trať prodloužena o přilehlé louky. Prudké výjezdy a sjezdy moc nesvěčí strojům s malým výkonem jako je Honzova čtyřkolka nebo Vitarka a Žabička.

           Čtyřkolkáři si teď vybrali plný pohár smůly - Adama zasypalo bláto hned na začátku a pak urval řetěz, Štěpán bojoval s gumama a Honza na kluzkém povrchu neměl s výkonem stroje šanci.

           Auta na tom byla lépe, ale i tady kluzký terén, prudké výjezdy ale hlavně spousta bláta byly velkým soupeřem. Žabička měla neustále problém s chlazením, kvůli neustále jízdě v otáčkách.

           Ve Vitarce jel teď Saša s Honzou, pak se prohodili a jeli skvěle. Porazil je pouze Ssang Yong, velké auto s malým motorem, kterým neměl kdo konkurovat.

           Velká auta to na těžké trati měla "lehčí", jejich výkon na blátivé trati byl znát a tak se krásně honily. Brouček jako na všech letošních mokrých závodech doplatil na špatné stěrače a ještě když 10 minut před koncem zlomil čep řízení, tak z druhého klesl až na nevděčné 4. místo.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 4. místo
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartoval
  ŽABIČKA - 6. místo

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár SP - 20. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 10. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 3. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Ředhošť

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Janovice 2013

  Aktuality 2013 - 11.10.2013 21:47

  Nikdo nikdy nevyhrál v jeden den ve dvou kategorích. Honza ano.

           Trať v Janovicích se vrátila do míst, kde se jelo před 2 lety a byl to pěkný závod. Na závody přijel WINGS team pouze v malém složení, úrazy a nemoci vyřadila většinu kluků ze závodů.

           Čtyřkolky jel pouze Honza a Štěpán a oba velice úspěšně. Štěpán ve své nabité kategorii SP dosáhl na fantastické 5. místo a Honza ve své 300 vyhrál.

           Auta jsme přivezli do Janovic pouze Vitarku a Brouka a i tak jsme měli problém dát dohromady posádky.

           Vitarku jel Saša s Ladou a Honza s hostem, fotografem Jakubem. I tak jela Vitarka skvěle a když se ještě soupeřům začali množit závady, tak z toho bylo fantastické 1. místo a Honzův rekord.

           Brouček jel také v náhradním složení, Tomáš jel se Štěpánem a Já jsem na výpomoc vzal jako spolujezdce Lucku z pořadatelského týmu. Brouček měl několik závad a tak poprvé letos musel odstoupit ze závodu. Tomáš jel výborně, pak zlomil volant, když jsem jel s Luckou (a ta si to užívala) tak se zlomil volant znova, pak jsme dvakrát vařili (zanesený chladič) a nakonec se nám rozletěla spojková lamela a byl konec.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 4. místo
  VITARA - 1. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartoval
  ŽABIČKA - nestartoval

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 5. místo - SUPER
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Janovice

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Drnovice 2013

  Aktuality 2013 - 10.10.2013 11:17

           Krásná měkká trať v pískovně a přilehlých loukách.

           Před víkendem "trochu" sprchlo a tak sklizené řepkové pole bylo prakticky pro všechny auta, přívěsy a další doprovod jednou velkou pastí. Pořadatelé ale vzorně nachystali 2 velké traktory a každého dotáhli až do depa. Já přijel do depa mezi prvními a tak jsem se snažil Mastera přitáhnout Broukem. Povedlo se, ale Master byl jedna velká koule bláta (viz foto).

           Čtyřkolkáři nám udělali radost, jezdili dobře. Honza si to užíval, tentokrát měl i nějakou "konkurenci", stroj fungoval a jel výborně, 1. místo bylo zasloužené. Adam už je vyježděný, daří se mu, bojoval o bednu, ale v poslední hodině klesl až na 13. místo. Má ale omluvenku, makal do noci na Vitaře a byl nevyspalý, takže nemohl předvést vše co umí. Štěpán se stále učí zvládat svou Kawu, ale musí zapracovat na fyzičce.

           Vitarce v loni střelil motor, letos se chtěla ukázat, ale difer byl proti. Saša odkroužil pouze pár kol. Škoda. Kluci na ní makali až do noci. Kelerovci vytáhli bývalou Jarouškovu Žabu a jeli krásně. 3x jim střelila hadice k chladiči, ale dojeli a budu se těšit na další jejich závody.

           V Amatérech jeli znovu naši Studenti, taky trochu bojovali s technikou, užívali si to, jeli pěkně, ale loňské umístění se jim obhájit nepodařilo.

           Brouka startoval Tomáš a Honzou. Hned po startu vzalo za své předsevzetí, že je třeba auto trochu šetřit a nebláznit. Nové tlumiče fungovaly dobře, pak se přicpal benzínový filtr a začali kuckat. Přijeli střídat po 2 hodinách a tak já odjel téměř 4 hodiny (jelo se mi dobře a už jsem nechtěl nikoho pustit za volant). Protože bylo málo spolujezdců, tak jsem vedle sebe nacpal Sašu. Kecal mi do řízení celé 2 hodiny. Stále jsem mu vysvětloval, že Vitara a Brouk se řídí jinak a taky s ním jedu první sezónu a ještě se učím. Tak jsem ho po 2 hodinách raději vystřídal a jel jsem se Štěpánem. Ten má asi úctu k starším a tak mi do řízení nekecal. Už Tomášovi blbly stěrače, mě pak už odešly úplně a tak mi kluci museli co 2 kola ručně otřít sklo. Když začalo pršet, tak jsem musel jezdit krokek, protože jsem neviděl nic. Poslední hodinu za tmy už nepršelo a tak jsem si to užil a jel jsem co to šlo.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 2. místo - SUPER
  VITARA - 3. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - 4. místo
  ŽABIČKA - 2. místo - SUPER

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár SP - 13. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 11. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 1. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Drnovice

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Milovice 2013

  Aktuality 2013 - 04.09.2013 21:03

           12-hodinovka je dlouhý závod, na rozbité trati je ještě delší a auta trpí víc než jindy. Všichni měli problémy, někdo menší někdo větší, takže rozhodlo asi to, kdo měl víc štěstí.

           Viatarku startoval Honza a rozjel se skvěle. V první zatáčce ho ale zbrzdil Tomáš v Brouku a tak musel malé KB dotahovat. Honili se spolu, střídali první a druhé místo. Rozbitá trať ale utrhla na Vitarce silembloky karosérie a tím se přeřezala brzová trubka. To se opravilo hned, ale když se později (už za volantam Saša) přezezala olejová trubka, tak se přidřel motor a nemělo cenu dál pokračovat.

           Brouk začal pomalu, Tomáš ho asi šetřil, ale i tady si trať vybrala daň a muselo se opravovat. Nejprve se povolila olejová trubka, pak se rozpadlo ložisko kola a zlomil se brzdič a poloosa. Oprava trvala déle, propadli jsme se na 4. místo. Pak opravovali i soupeři, měnilo se pořadí. když KB zadřelo motor, tak už jsme měli jistou bednu a honili jsme se s Wogo o 2 místo. Pak se mi utrhl motor, zase jsme stratili a Wogo nám ulítnul o pár kol a takov pořadí už zůstalo. Na rozdíl od minulých závodů měl málo závad Kubi a tak zaslouženě vyhrál.

           V neděli jeli naši čtyřkolkáři, opět jen dva. Štěpán jel dobře, ale vypadalo, že mu docházejí síly (jelo se dlouhé 4 hodiny) a dojel na slušném 7. místě. Adamovi nešel startér tak musel několikrát na trati roztlačovat stroj a když mu praskl řetěz, tak už to vzdal a byl celkově 15.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo - SUPER
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI- nestartovali

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár SP - 15. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 7. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - nestartoval


  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Milovice

  Fotky v Fotogalerii

 • OffROAD maraton Trstěnice 2013

  Aktuality 2013 - 25.06.2013 14:24

           Do Trstěnic přijel WINGS team pouze v malé sestavě, takže to byl trochu smutný příjez, ale odjezd byl veselý, protože výsledky byly fantastické.

           Čtyřkolkáře zastupoval Štěpán, který skvěle jezdil a ve své kategorii se mezi spoustou "velkých" kluků umístil na skvělém 7. místě. Honza měl ve své kategorii o poznání méně soupeřů, ale 2. místo které obsadil bylo skvělé.

           Vitarka a Brouček šlapaly jak hodinky. Byl to skvělý závod. Vitarka měla víc soupeřů než jindy, přijeli kluci s Jimmy ze Slovenska a po dlouhé době přijel kluci z Rapi. Vitarka bojovala a držela se téměř celý závod na prvním místě, až v předposledním kole je předjelo malé KB. Škoda,mohli jsme slavit první Double.

           Brouček měl své tradiční soupeře - KB, Kubi a Wogo. Odstartovali jsme až poslední a pomalu jsme se prokousávali dopředu. Kubi měli od začátku problémy, Wogo jel bezhlavě a tak dopadl jako vždycky, rozbil to před koncem, KB po problému s uvolněným kolem musel do depa. Toník s Broučkem šel v polovině závodu na 1. místo a já bláznivou jízdou se už jen snažil to udržet. A povedlo se.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 1. místo - SUPER
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI- nestartovali

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - nestartoval
  ADAM - QUAD Pohár SP - nestartoval
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 7. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Trstěnice

  Fotky v Fotogalerie

 • Rumunsko 2013

  Aktuality 2013 - 19.06.2013 08:48

           Letní technická příprava na "Afriku" tento rok probíhala v Rumunsku. Pavel + Radek s Toyotkou a Tomáš se svým novým Patrolem najezdili 1000 km po kopcích.

           Auta fungovala skvěle, Tomáš měl drobné problémy na podvozku (měkké pružiny, stabilizítor, dorazy, panhardka, ...), jídla bylo dost a "sputnik" fungoval dokonale.

           Fotek mám hromadu, ale náš kamarád Pavel Machek ty své krásně okomentoval, tak tady je odkaz na jeho fotogalerii: Rumunsko 2013

           Pavel

 • 24Hours OffROAD maraton Dobřany

  Aktuality 2013 - 26.05.2013 20:00

           24-hodinovka má zvláštní kouzlo...

           Letos se podařilo trať pořadatelům protáhnout nahoru na rekultivovanou skládku a najít několik nových úseků, vybagrovat novou spojku, takže byla delší a příjemnější. V posledních dvou hodinách byla ale trať na nové spojce hodně zničená, zvláště malé auta a buginky tam měly problémy, no, pořatatel (spíš traťáci) nezvládal a byla z toho smutná komedie.

           Vitarka jezdila pěkně, nevyhnuly se jí technické problémy a tak "přenechala" první místo malém Kbéčku. Honza s Mirďou vytvořili novou Vitaráckou dvojici a jezdili dobře.

           I Bročkovi se také nevyhnuly technické problémy (defekt, 2x brzy, ...), sice jen malá zdržení, ale na rozjeté soupeře neměl tentokrát šanci.

           Odpoledne jeli motorky a čtyřkolky dohromady, bylo to trochu divoké, ale stejné jako v začátcích Offroadmaratonu, kdy se tak jezdilo. Klukům se moc nedařilo, čest zachraňoval náš nejstarší zástupce Mirďa, který v silně obsazené katagorii bodoval.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 3. místo - SUPER
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI - nestartoval

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - 20. místo

  MIREK - QUAD MISTR vet. - 7. místo
  ADAM - QUAD Pohár SP - 13. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 15. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - nestartoval

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Dobřany

  Fotky v Fotogalerie

 • Rally Budapešť-Bratislava

  Aktuality 2013 - 11.05.2013 14:44

           O víkendu 11-12.5 se konal oritentační závod Rally Budapešť - Bratislava, kterého jsme se také zúčastnili. Trať vedla téměř celá po Maďarských polích, lesích a vesničkách, a byla zadána GPS souřadnicemi kontrolních bodů, které měly posádky najít a zapsat do itineráře.

           Na závod vyrazily posádka Honza - Katka (Toyota LC80), Zdenek - Hynek - Daniela (Toyota Hilux) a Martin - Lumír (Land Rover Discovery). Martinovi se Discovery bohužel nevyhly problémy se servem a kolize se závodním Žigulíkem, takže museli předčasně ukončit závod a skončili tak na 30. místě z 35 aut, Zdenek jel spíše výletnicky ale závod dokončil na 23. pozici. Honza s Katkou měli na začátku problémy s nefunkční GPS a potkalo je zdržení, ale i tak závod dokončili na pěkném 5. místě.

  Fotky ve Fotogalerii

 • OffROAD maraton Šiklův mlýn

  Aktuality 2013 - 10.05.2013 20:20

           Jednou jsi Dole, jednou Nahoře, jednou Na boudě ... A ted jsem byl s Broučkem na boudě já. Ale popořádku.

           Trať byla celkem dlouhá, ale velice úzká a na spoustech míst nepříjemná. Většina lidí bylo zklamáno a vypadá to, že příští rok už se tady nepojede.

           Kluci čtyřkolkáři jeli dobře, ale nakonec končili smolně. Mirek urval zadní kolo o strom, Adam jel skvěle ale trochu se kutálel, Honzovi střelil motor, takže nedojel.

           Auta si taky moc srandy neužily. Zdeněk s Hynkem se pokusili s Mařenou zdolat místní trať, ale byli moc nízcí, takže nakonec nenastoupili. Nenastoupil jsem na start ani já s Pavluš, protože jsem v zaváděčce otočil Brouka na střechu. Byla to moje jezdecká chyba, neznám ještě Broučkovy jízdní možnosti a blbě jsem si najel z metrové meze a bylo vymalováno.

           A tak musel situaci zachraňovat Saša s Radkem. Jeli perfektně, chybělo trochu stěstí, honili se s Jimmym SK a bylo z toho krásné 2. místo.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - nestartoval
  VITARA - 2. místo - SUPER
  TRABÍK - nestartoval
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - nestartoval
  STUDENTI- 3. místo - SUPER

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - 21. místo

  MIREK - QUAD MISTR vet. - 5. místo
  ADAM - QUAD Pohár SP - 4. místo
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 3. místo

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Šiklův mlýn

  Fotky v Fotogalerie

 • OffROAD maraton Mohelnice

  Aktuality 2013 - 24.03.2013 19:31

  Úspěšný start do nové sezóny!

           WINGS team se rozrosl o nové stroje, nové členy a nové kategorie.

           Do Mohelnice na první závod sezóny se sjel nebývale velký počet aut, motorek a čtyřkolek. Počasí bylo divoké - ráno mráz, v poledne bláto, večer mráz.

           Ráno jeli čtyřkolkáři, teda spíš klouzali, tentokrát byli rychlejší stoje 4x4, protože sportky měly ve výjezdech na ledě větší problémy. Štěpán na své nové Kawasaki se teprve seznamoval s její silou, první hodinku jel opatrně, druhou hodinu už ale proháněl starší kluky v kategorii. Vynikajíjí jízdu předvedl Adam, kde mu chybělo trochu štěstí na nejvyšší příčku. Honzovi chyběl výkon na ledě a hlavně fyzička po dvou divokých večerech a tak po hodině odstoupil.

           Motorky už měly půl tratě na blátě, ale stále tam bylo spousta ledu. Krupiér přenechal svou čtyřkolku Štěpánovi a pořídil si motorku. Stal se tak prvním motorkářem WINGS teamu. Protože mu chybí zkušenosti, uvítali jsme jeho rozhodnutí neriskovat na ledě a nechat premiéru na příští závody.

           Na startu aut se sešlo celkem 19 aut, přičemž 5 patřilo nám. Původně se na start chystala i Mařena - Trabantík, kterého nachystal Zdeněk s Hynkem. Den před závodem na tréninku jim ale střelilo těsnění pod hlavou a tak se premiéra odkládá. Na mále měli i naši Studenti, kterým večer před startem nejprve odešla vodní pumpa a pak i zadní difer. Byli ale šikovní a do startu vše stihli opravit a odměnou jim bylo 2. místo v Amatérech. Kluci s Bugginkou to měli ve velkém blátě obzvlášt těžké proti profíkům Randýskovi, Macháčkovi a spol, ale technické potíže jim nedovoli s nimi soupeřit. Petr a nový Wingsák Láďa si půjčili starého Trabika a i když měli jen 14 dní na přípravu, jeli dobře, zradila je však stará spojka. Vitarka byla připravená výborně a ve velké konkurenci jezdila první, ale ani ona neviděla cíl, protože se přidřela ojnice. Je to problém, který se opakuje už několik roků. Výborně byl připravený i Brouk. Tomáš suverenně odstartoval a když jsem ho střídal, předával mi ho s velkým náskokem na prvním místě. I když jsem udělal několik chyb, dovezl jsem ho do cíle na 1. místě.

  Pavel

  Výsledky:
  BROUK - 1. místo - SUPER
  VITARA - 4. místo
  TRABÍK - 5. místo
  MAŘENA - nestartovala
  BUGGY 1000 - 7. místo
  STUDENTI- 2. místo - SUPER

  LUKY Krupier - MOTO Pohár - nestartoval

  MIREK - QUAD MISTR vet. - 4. místo
  ADAM - QUAD Pohár SP - 2. místo - SUPER
  ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 15. místo
  HONZA - QUAD POHÁR 300 - 2. místo - SUPER

  Další podrobnosti OFFROADMARATON - Mohelnice

  Fotky v Fotogalerie

 • Aktuality ICR 2013

  Aktuality 2013 - 18.01.2013 21:50


  WINGS team I, Pavel + Saša, startovní číslo 259
  WINGS team II, Tomáš + Zdeněk, startovní číslo 153

           Závod skončil, jsme doma, unaveni ale šťastni.

           Děkujeme všem za podporu. Prožili jsme krásných 14 dní závodů. Bylo to namáhavé a vyčerpávající, prožili jsme chvíle úspěchů, ale taky smůly. Dálková rallye je něco jiného než běžné závody, vyžaduje jinou přípravu, probíhá jinak, je to fyzicky ale i psychycky namáhavější. Navíc když je to závod opředený legendou ...

           "Dakar" je pro každého offroadového závodníka pojem, nám se podařilo dojet do cíle a splnit si svůj sen.

           Afrika byl velký sen i našeho kamaráda Jaromíra. Všichni kdo jsme ho znali, jsme měli na autě na jeho památku nalepenu jeho fotku a tuto fotku jsme nalepili i v kempu u Růžového jezera v Dakaru.

           Sledovali jste nás on-line na webu a mohli s náma cestovat Afrikou na Google mapě. ONI system vám nabídl on-line polohu a pohyb našich vozidel Toyota LC70 (Saša a Pavel), doprovodné vozidlo Dodávka (Toník) a Toyota LC80 (Tomáš a Zdeněk) na mapě.

  Přihlášení: ONIsystem - DAKAR - WINGS team
  Obsluha zobrazení mapy trasy vozidel: Návod

  Během závodu bylo funkční i on-line sledování vozidel, přístupné ze stánek pořadatele.

  Fotky ze závodu - galerie IR 2013

  Deník IR 2013

  Oficiální web závodů www.intercontinentalrally.com


  Sledujte nás také na facebooku
  WINGS Team Offroad     Intercontinental Rally

 • Intercontinental rally 2013

  Aktuality 2013 - 31.12.2012 20:42

            Nové výzvy, nové sny ... WINGS team se chystá do Afriky.           Pořadatelé Intercontinental rally nachystali závody po stopách "starého afrického Dakaru". Start je ve Španělsku a přes Maroko, Mauretánii k Růžovému jezeru, do Dakaru v Senegalu.

           Koupili jsme Toyotu LC70 a hned jsme se pustili do její přípravy. Provedla se základní kontrola agregátů a komponent, dodělali jsme rám, nádrž na vodu, kompresor, ledničku, boxy na materiál a jeli ji odzkoušet do Albánie. Tam jsem najeli spoustu offroad kilometrů, odzkoušeli její možnosti a nyní nás čeká kompletní rozebrání a kontrola všech dílů, komponet, ...

           Velkou radost mi udělal Tomáš s Jaromírem, kteří se rozhodli jet taky, i když "pouze" v kategorii Adventure. Nakonec se k nám ještě přidal Peter ze Slovenska a Ivoš z Brna (kamarádi z offroadových výletů). Podařilo si mi přesvětčit i kluky KB systému, takže spolu s našim mechanikem Toníkem, mechaniky KB Martinem, Zdeňkem, ... nás nakonec bude pěkná hromada bláznů.

           Smutnou zprávou je, že se na tento výlet už s námi nepodívá Jaroušek (viz vedlejší článek), takže vítám v našem kroužku bláznů Zdeńka.

            Takže je třeba chystat auta, seznamy jídla, materiálu, náhradních dílů, mapy, navigace, vyprošťovací pásy do písku, oblečení, .....

           Samotná příprava na ICR2013 začala v srpnu, když jsme s Toníkem a Radkem vyhodili expediční bednu a začali vymýšlet závodní interiér. Vymysleli jsme uchycení rezervních kol, kanystrů, kurty, zvedáků a dalších nezbytných potřeb. Tyto mechanické úpravy trvaly až do poloviny října. Pak se knám přidal Saša a začala kompletní rozborka náprav, převodovky, ...

           Postupně jsme vyměnili všechny ložiska, gufera, většinu čepů, spojka, repas alternátoru a startéru, náplně, brzdy, tlumiče OME atd. Nakoupili jsme hromadu náhradních, dvě sady gum, nářadí a materiálu.

           Během vánoc jsme s Toníkem nachystali všechen materiál na celé závody do beden a odvezli k Martinovi (mechanik KB system offroad team), odkud bude vyjíždět asistenční dodávka. Celkem toho bylo asi 400kg materiálu +2 kompletní kola.

           Po novém roce jsme s Honzou a Toníkem vybavili auto potřebnou elektronikou - navigace, alarm ventilků, externí GPS anténa, tablet PC s velkou navigací, HD kamera. Teď jsme domontovali poslední elektroniku, od sponzora NAM system a.s., jsme dostali zdarma k dispozici satelitní sledovací zařízení ONI systém.

  Fotky z příprav na Afriku v Toyota LJ70 - Rally

  Foto v fotogalerii Toyota LC70

  Oficiální web závodů www.intercontinentalrally.com

           V dnešní "divné době" je těžké sehnat partnery a sponzory, jsme proto rádi za každou alespoň malou pomoc, děkujeme.

 • Jaromír Anlauf

  Aktuality 2013 - 30.12.2012 13:01

           Se smutkem v srdci Vám musím oznámit, že nás opustil velký kamarád, závodník a offrouďák.           Prožili jsme s Jarouškem (jak jsme mu mnozí důvěrně říkali) spoustu dobrodružství na "výletech" po krajích českých, ale také na výpravách v Rumunsku, na Ukrajině, v Albánii... Prožili jsme s ním chvíle proher a vítězství na závodních tratích.

           Mnozí jsme ho poznali i v soukromém životě, kde byl úspěšným podnikatelem, který si jde za svým cílem.

           Vše co dělal mělo řád a pořádek, vždy s každým vycházel a z každým byl kamarád, ale hlavně byl vždy rovným a férovým chlapem.

           Když jsme s ním byli naposledy, v době kdy už bojoval s nemocí, litoval snů a přání (soukromých, sportovních,...), které už nestihnul realizovat a přál nám, abychom ty své stihli realizovat, takže Jaroušku slibujeme - makáme, chystáme další výpravy, plníme si své sny a přání.

           Poslední rozloučení z Jarouškem proběhlo v sobotu 5.1.2013 ve smuteční síni v Příboře. Zúčastnilo se spousta lidí, rodinných příslušníků, kolegů, známých a velká skupina kamaradů offrouďáků, kteří přijeli z celé republiky. Pohřeb byl krásný, dominovali mu Jarouškové auta a vítězné poháry, obrovský offroadový věnec a spousta kytek. Děkujeme.

  Pavel + Tomáš

  Pár fotek s Jarouškem fotogalerie Jaromír Anlauf

  Děkuji všem, kteří mi poslali fotky.

Kalendář:

Srpen 2022
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 
[Všechny závody][Velký kalendář]

Náhodná fotkaPřihlásit se

Created by Bonfire - 2006. Powered by LDU 802