Aktuality 2016
2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006   2005
  • 24 hours OffROAD maraton Dobřany

Aktuality - 30.06.2016 21:03

Letos byla trať v Dobřanech z velké většiny postavená jinak, myslím pěkněji, i když opět chybělo místo na předjíždění. Pár dní před závodem popršelo a trať byla příjemně měkká a auta proto tolik netrpěla. Počasí taky, až na malý deštík, bylo příjemné.

Tentokrát v motorkách nebyl žádný náš zástupce, ve čtyřkolkách jen samotný Lukáš B. Jel výborně a kdyby nedal pár kotoulů, mohl dopadnout lépe. Škoda.

V autech jsme měli na startu pouze Broučka, řidiče Tomáše, Honzu, Radka Luďu a mě, spolujezdce tentokrát zastupovala Lada, Lukáš K., Štěpán, Jirka Sedlář (host) a taky Radek. Pavluš měla pracovní povinnosti, Jana bolavá záda. Ve všech kategoriích byla pouze 3 auta, v našich velkých autech nás bylo devět. Pro mě to byla už (pokud dobře počítám) čtrnáctá 24-hodinovka, 12x Offroadmaraton, 2x Jakušev.

Startovní kopec jsem sbíhal s Ladou, odstartovali jsme jako nejrychlejší velké auto a za buginkou a malým KB. To se brzy utopilo v bahně a tak jsem si sám diktoval tempo. Soupeři byli hodně daleko a tak jsem mohl jet v klidu. No ale asi v půlce okruhu jsem stejně jako v loni udělal na kaluži dětskou chybu a skončil v křoví a polovina startovního pole mě předjela. I když jsem chtěl jet udržovací jízdu, musel jsem zrychlit a po 2. kole už jsem byl druhý a v 7. kole už jsem vedl celé závodní pole. První místo jsme si udrželi i když jsme 2x preventivně měnili polybuše v přední a pak v zadní panhardce, řešili dva defekty a na rozdíl od soupeřů střídali už po 2 hodinách. Když se nám ve 2 hodiny v noci roztrhl kardan, dostal se do čela Valtr. I on se potýkal s drobnými technickými problémy, ale oab jsme měli dostatečná náskok na třetího a další soupeře. Když se nám dopoledne pokazila kardanka řízení, zvýšil Valtr náskok na 3 kola. Čtyři hodiny před koncem střídal Honza s Ladou a protože Valtr kvůli technice zpomalil, bylo rozhodnuto, že dají celé 4 hodiny a nebudeme ztrácet střídáním. Podařilo se jim stáhnout na rozdíl 1 kola a tak se muselo rozhodnout v posledních 20 minutách. Pak se na nás po letech usmálo štěstí (nebo smůla potkala Valtra?) a bezchybně fungující Brouček předjel technickou závadou stojící žlutý Jeep Valtra. Honza mohl s velkou slávou dojet na 1.místě v kategorii Auta nad 2000 ccm a celý tým mohl slavit. SUPER.

• Offroad maraton ŠIKLŮV MLÝN 2016

Trať v Šikláči nepatří mezi mé oblíbené, i když jsme zde získali několik úspěchů. Letos jsem byl v době závodů v zahraničí na výletě, takže jsem se nezúčastnil. Trať je blízko a tak tady naši kluci jeli rádi.

V kategorii čtyřkolek nás potěšil Lukáš B., který opravil svůj stroj a zajel krásné umístění. Taky Krupiér opravil svůj hybridní stroj a nebýt problémů s čipem, asi by byl ještě výše než "jen" 3.místo. I tak velká gratulace.

Motorku provětral i Vojtěch, vynikající závodník, který ale jezdí jen příležitostně (škoda) a opět zvítězil - super. Lukáš K. ladí svou motorku na Afriku a zajel velice solidně. Erik si netradičně místo čtyřkolky osedlal motorku a prý to byla sranda.

V autech WINGS team reprezentovala pouze Vitarka a Saša s Honzou jeli skvěle. Škoda problémům s převodovkou, odstupovali z prvního místa.

• Offroad MARATON Mohelnice 2016

První závod sezóny má vždy zvláštní kouzlo. V Mohelnici jsme naposledy jeli 2013 a tehdy docela úspěšně - Brouk 1.místo, Studenti 2.místo, Adam a Honza na čtyřkolce taky 2.místo.

Letos na čtyřkolce startoval pouze Štěpán a i když jel pěkně, na soupeře nestačil.

Mezi motorkáři jsme měli dva zástupce, Lukáše Bumbalu (má rozbitou čtyřkolku) a jako hosta našeho týmu Vojtu Sekaninu. Lukáš neměl mezi specialisty velkou šanci, ale i tak jel pěkně a skončil uprostřed startovního pole. Vojta ale zajel skvěle a svou kategorii vyhrál. Škoda, že jezdí pouze výjimečně.

V kategorii aut jsme měli pouze Broučka a Vitarku. A Vitara, kterou řídil Honza a pak Saša, zde viděla cíl poprvé a to na krásném 2.místě. Broučka jsem startoval já s Pavluš, jezdilo se nám krásně, se soupeři jsme si dělali co chtěli a i když se mi uvolnil plynový pedál a byli jsme několikrát v depu, v polovině závodu jsem Tomášovi předával z prvního místa s náskokem kola na soupeře. Po pár kolech se Tomovi zlomila převodka řízení a protože to nechtěl opravovat, bylo to tentokrát jen 3. místo. Škoda.