Bylo-nebylo

WINGS-TEAM vznikl (i když to je příliš honosné říct vznikl) v prosinci 2004, kdy „Preiner OffRoad team“ zakoupil svůj nový závodní vůz a nabídl k prodeji starý Suzuki Samurai 1300.

Dva kamarádi - Saša a Pavel se rozhodli ho koupit, vyzkoušet na místních závodech „Libros CUP“. Auto nebylo určeno na tento rychlostní offroad závod, ale byla to sranda. Hned jsme zkusili „budku“ a tak bylo rozhodnuto to vzít trochu vážně a vyzkoušet 3 nebo 4 závody Mistrovství republiky Offroadmaraton 2005. Nakonec z toho byl kompletní šampionát (8 závodů) a navíc Mistrovství středoevropské zóny (4 závody z 6).

V průběhu roku 2005 prošlo auto kompletní rekonstrukcí, repasí a omlazovací kůrou. První rekonstrukce byla před sezónou a další následovaly podle toho, co se rozbilo a co jsme rozbili.

Učili jsme se. Než Radek přišel na to, že do ložisek nápravy přijdou vymezovací podložky, tak nám v každém závodě odešly ložiska. Buď jsme dojeli s prasklými ložisky nebo se kolo vyhlo tak, že jsme během závodu měnili ložiska nebo jsme ulomili nápravu a předčasně skončili. Až po šestém defektu v jednom závodě nám poradili, ať do bezdušových kol dáme duše. No a tak by se dalo pokračovat dál a dál.

Začátky to byly těžké, ale svým způsobem krásné. Začali jsme prakticky bez vybavení a bez zázemí. Postupně jsme se vybavovali a na konci sezóny jsme měli svůj stan (4x8m), stoly a lavice, gril, vařič, kompletní kuchyňské vybavení, topení, spaní ve stanu a v autě, lampy, elekrocentrálu 2kW (na běžný provoz) a 6kW (na svařování, broušení,…), wapku, plachty, spoustu nářadí, hromadu náhradních dílů, vlastní vlek na auto,… Abychom nedělali ostudu sponzorům, vybavili jsme se stejným WINGS oblečením - kombinézy, trička, vesty, čepice. Důležitým se ukázal nákup čtyřkolek, které nám sloužily jak k pohybu po depu, dovoz občerstvení, hlavně však k dopravě náhradních dílů po trati.

Rok 2006 začínáme skoro od začátku – nové auto, které musíme opět kompletně zrepasovat a zkontrolovat, ale také s optimismem lepšího výsledku. Nové auto je starší auto, kamarádi z Jezernice už nebudou jezdit a tak jejich auto použijeme jako základ našeho nového auta.

Tak teď ještě trošičku toho štěstí a hurá do nové sezóny.

Auto

Ročník 2005 to byl SUZUKI Samurai 1300.

Závodní speciál Suzuki Samurai, stařičký Samurai 1300, motor původní, bezpečnostní rám, 8x tlumiče HP, sportovní sedačky, bezpečnostní pásy OMP, ....

Ročník 2006 začínáme s vozidlem SUZUKI Vitara 1600.

Novější Vitara 1600, bezpečnostní rám, 8x tlumiče HP, sportovní sedačky, bezpečnostní pásy OMP, zesílené nápravy, chlazení vzadu, chladič oleje, laminátová kapota, plastová skla, ...